SEO Araçları Nedir?

SEO Araçları Nedir?

SEO uzmanlarının kullandığı seo araçları her zaman merak konusu olmuştur. Birçok başarılı analizde acaba hangi SEO aracı kullanıldı diye hep düşünmüşsünüzdür. Başlıktan da anlayacağınız üzere SEO uzmanlarının kullandığı SEO araçlarını sizlerle paylaşacağız.

1- Ahrefs Ahrefs, yalnızca SEO uzmanları tarafından değil hemen hemen herkesin kullandığı önemli bir araçtır.

2- Moz SEO yazılımı olan ve SEO için ihtiyaç duyulan en iyi araçlara sahip Moz aynı zamanda Google’ın güncellemelerini de yakın bir biçimde takip etmektedir.

3- Majestic Dijital pazarlama için tavsiye edilen en iyi araçlardan biri olan Majestic, diğer araçlardan daha farklı özelliklere sahiptir.

4- SpyFu SpyFu, ücretli bir araç olduğu için ilk aşamada mesafeli yaklaşabilirsiniz. Ancak SpyFu, ücretsiz versiyonunda oldukça önemli özelliklere sahip bir araçtır.

5- SEMRush SEMRush, neredeyse herkes tarafından bilinen bir araçtır. Pazarlama kapsamında çok fazla tercih edilmektedir. Araç, sitenizdeki içerikleriniz, sayfalarınız veya anahtar kelimelerinizin sıralamaları hakkında bilgi verir. Bu sayede de sitenizin performansını çok iyi bir şekilde ölçümleyebilirsiniz.

6- KWFinder KWFinder, anahtar kelime analizi için kullanılan en iyi araçlardan biridir. Özellikle son zamanlarda düşük rekabet ile başarı yakalamanızı sağlayacak uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tespit etmenizi sağlamaktadır.

7- Screaming Frog Screaming Frog, SEO çalışmalarından kullanılabilecek en iyi araçlardan biridir. Araç üzerinden yapılan analizler hem detaylı hem de oldukça hızlıdır. Diğer tüm SEO araçlarına göre daha hızlı çalıştığını ve veri sunduğunu söylemek mümkün.

8- Alexa; Alexa internet ortamında bulunan tüm web sitelerini farklı kriterlere göre analiz eder. Bu analizler sonucunda, web sitelerini dünyada ve ülkeler bazında kalite sıralamasına sokar. Web siteleri için farklı bir analiz ve ölçüm aracı olarak çalışır.

9- Indexification, tüm geri bağlantılarınızı Google tarafından hızla fark edilmesini ve dizine eklenmesini sağlayarak ihtiyaç duydukları desteği sağlayan popüler bir araçtır. SEO uzmanları ve blog yazarları tarafından geri bağlantılarını dizine eklemek ve arama motorlarında daha fazla görünürlük elde etmek için popüler olarak kullanılan en uygun fiyatlı geri bağlantı endeksleme hizmetlerinden biridir.

10- Longtailpro, Long Tail Pro ile anahtar kelime araştırması yapmak, herhangi bir anahtar kelime için ilk 10 arama sonucunu analiz etmek, rakip analizi yapmak vb. Gibi şeyleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Analiz Araçlarının sizler için sağlamış olduğu SEO Araçları ve Stok Araçlarını satın almak için sitemize üye olabilir ve anında sipariş geçebilirsiniz. Analiz Araçları'na üye olmak için canlı destek ekibimizden yardım alabilirsiniz. Analiz Araçları Türkiye'nin en uygun fiyatlı ve en kaliteli SEO Araç sağlayıcısıdır. Analiz Araçları'nda tüm SEO araçlarını daha uygun fiyatlara kullanabilir test edebilir ve ardından ücretli sürümlerini satın alabilirsiniz.